Batsère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batsère
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Batsère is located in Franca
Batsère
Batsère
47°24′38″V 6°16′09″L / 47.4106°V 6.2692°L / 47.4106; 6.2692Koordinatat: 47°24′38″V 6°16′09″L / 47.4106°V 6.2692°L / 47.4106; 6.2692
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Barthe-de-Neste
Ndërbashkësia Haut-Arros
Kryetari Hervé Carrère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.3 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 47 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65071


Batsère është një komunëFrancë. Batsère bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 47 banorë dhe sipërfaqe 2.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]