Battenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battenheim
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Battenheim is located in Franca
Battenheim
Battenheim
48°26′54″V 5°58′51″L / 48.4483°V 5.9808°L / 48.4483; 5.9808Koordinatat: 48°26′54″V 5°58′51″L / 48.4483°V 5.9808°L / 48.4483; 5.9808
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Mulhouse
Kantoni Illzach
Ndërbashkësia Mulhouse Alsace Agglomération
Kryetari Georges Ottenwaelder
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.88 km2
Popullsia 1307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68390
INSEE 68022


Battenheim është një komunëFrancë. Battenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1307 banorë dhe sipërfaqe 16.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]