Battexey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Battexey
Komunë
Vendndodhja
Battexey is located in Franca
Battexey
Battexey
47°25′46″V 5°38′16″L / 47.4294°V 5.6378°L / 47.4294; 5.6378Koordinatat: 47°25′46″V 5°38′16″L / 47.4294°V 5.6378°L / 47.4294; 5.6378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Charmes
Kryetari Claude Tallotte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.72 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 31 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88130
INSEE 88038


Battexey është një komunëFrancë. Battexey bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 31 banorë dhe sipërfaqe 2.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]