Baudement

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudement
Komunë
Vendndodhja
Baudement is located in Franca
Baudement
Baudement
44°05′24″V 0°03′05″L / 44.09°V 0.0514°L / 44.09; 0.0514Koordinatat: 44°05′24″V 0°03′05″L / 44.09°V 0.0514°L / 44.09; 0.0514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Anglure
Kryetari Danielle Berthier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.57 km2
Lartësia 84 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51260
INSEE 51041


Baudement është një komunëFrancë. Baudement bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 8.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]