Baudignécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudignécourt
Komunë
Vendndodhja
Baudignécourt is located in Franca
Baudignécourt
Baudignécourt
47°46′43″V 6°20′46″L / 47.7786°V 6.3461°L / 47.7786; 6.3461Koordinatat: 47°46′43″V 6°20′46″L / 47.7786°V 6.3461°L / 47.7786; 6.3461
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Gondrecourt-le-Château
Kryetari Elisabeth Jeanson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.28 km2
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55130
INSEE 55030


Baudignécourt është një komunëFrancë. Baudignécourt bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 6.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]