Baudonvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudonvilliers
Komunë
Vendndodhja
Baudonvilliers is located in Franca
Baudonvilliers
Baudonvilliers
48°23′46″V 4°57′47″L / 48.3961°V 4.9631°L / 48.3961; 4.9631Koordinatat: 48°23′46″V 4°57′47″L / 48.3961°V 4.9631°L / 48.3961; 4.9631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Ancerville
Ndërbashkësia Pays de la Saulx et du Perthois
Kryetari Monique Allard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.07 km2
Lartësia 189 m (m.n.d.)
Popullsia 428 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55170
INSEE 55031


Baudonvilliers është një komunëFrancë. Baudonvilliers bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 3.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]