Baudrémont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudrémont
Komunë
Vendndodhja
Baudrémont is located in Franca
Baudrémont
Baudrémont
47°04′56″V 2°43′42″L / 47.0822°V 2.7283°L / 47.0822; 2.7283Koordinatat: 47°04′56″V 2°43′42″L / 47.0822°V 2.7283°L / 47.0822; 2.7283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Pierrefitte-sur-Aire
Ndërbashkësia Entre Aire et Meuse
Kryetari Michel Weisse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.81 km2
Lartësia 273 m (m.n.d.)
Popullsia 54 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55260
INSEE 55032


Baudrémont është një komunëFrancë. Baudrémont bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 6.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]