Baudres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudres
Komunë
noform
Pamje nga Baudres
Vendndodhja
Baudres is located in Franca
Baudres
Baudres
49°18′22″V 1°37′49″P / 49.3061°V 1.6303°P / 49.3061; -1.6303Koordinatat: 49°18′22″V 1°37′49″P / 49.3061°V 1.6303°P / 49.3061; -1.6303
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Châteauroux
Kantoni Levroux
Ndërbashkësia Région de Levroux
Kryetari Jean-Roger Reuillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.4 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 499 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36110
INSEE 36013


Baudres është një komunëFrancë. Baudres bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 499 banorë dhe sipërfaqe 27.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baudres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale