Baudricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baudricourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baudricourt is located in Franca
Baudricourt
Baudricourt
48°50′25″V 5°23′19″L / 48.8403°V 5.3886°L / 48.8403; 5.3886Koordinatat: 48°50′25″V 5°23′19″L / 48.8403°V 5.3886°L / 48.8403; 5.3886
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Mirecourt
Kryetari Yves Lallemand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.48 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88500
INSEE 88039


Baudricourt është një komunëFrancë. Baudricourt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 3.48 km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]