Baulne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulne
Komunë
noform
Pamje nga Baulne
Stema_figura
Vendndodhja
Baulne is located in Franca
Baulne
Baulne
49°15′46″V 5°00′54″L / 49.2628°V 5.015°L / 49.2628; 5.015Koordinatat: 49°15′46″V 5°00′54″L / 49.2628°V 5.015°L / 49.2628; 5.015
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Étampes
Kantoni La Ferté-Alais
Ndërbashkësia Val d'Essonne
Kryetari Jacques Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.17 km2
Popullsia 1375 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91590
INSEE 91047


Baulne është një komunëFrancë. Baulne bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1375 banorë dhe sipërfaqe 8.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baulne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale