Baulne-en-Brie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Baulne-en-Brie is located in Franca
Baulne-en-Brie
47°59′10″V 1°55′50″P / 47.9861°V 1.9306°P / 47.9861; -1.9306Koordinatat: 47°59′10″V 1°55′50″P / 47.9861°V 1.9306°P / 47.9861; -1.9306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Condé-en-Brie
Ndërbashkësia Condé en Brie
Kryetari Bruno Lahouati
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.89 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2053


Baulne-en-Brie është një komunëFrancë. Baulne-en-Brie bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 18.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]