Baulny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baulny
Komunë
Vendndodhja
Baulny is located in Franca
Baulny
Baulny
43°01′01″V 1°32′03″L / 43.0169°V 1.5342°L / 43.0169; 1.5342Koordinatat: 43°01′01″V 1°32′03″L / 43.0169°V 1.5342°L / 43.0169; 1.5342
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Varennes-en-Argonne
Ndërbashkësia Montfaucon-Varennes-en-Argonne
Kryetari Patrick Julien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.91 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 15 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55270
INSEE 55033


Baulny është një komunëFrancë. Baulny bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 15 banorë dhe sipërfaqe 3.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baulny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale