Baurech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baurech
Komunë
noform
Pamje nga Baurech
Stema_figura
Vendndodhja
Baurech is located in Franca
Baurech
Baurech
48°40′25″V 6°31′43″L / 48.6736°V 6.5286°L / 48.6736; 6.5286Koordinatat: 48°40′25″V 6°31′43″L / 48.6736°V 6.5286°L / 48.6736; 6.5286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Créon
Ndërbashkësia Portes de l'Entre Deux Mers
Kryetari Jean Merlaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.68 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 771 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33880
INSEE 33033


Baurech është një komunëFrancë. Baurech bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe 7.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baurech – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale