Bayac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayac
Qytet
Vendndodhja
Bayac is located in Franca
Bayac
Bayac
45°03′42″V 0°12′20″P / 45.0617°V 0.2056°P / 45.0617; -0.2056Koordinatat: 45°03′42″V 0°12′20″P / 45.0617°V 0.2056°P / 45.0617; -0.2056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Beaumont-du-Périgord
Ndërbashkësia Pays Beaumontois
Kryetari Annick Carot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.23 km2
Lartësia 53 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 24027


Bayac është një komunëFrancë. Bayac bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 368 banorë dhe sipërfaqe 10.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale