Bayas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayas
Komunë
noform
Pamje nga Bayas
Vendndodhja
Bayas is located in Franca
Bayas
Bayas
48°51′20″V 3°45′54″L / 48.8556°V 3.765°L / 48.8556; 3.765Koordinatat: 48°51′20″V 3°45′54″L / 48.8556°V 3.765°L / 48.8556; 3.765
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Guîtres
Ndërbashkësia Canton de Guîtres
Kryetari Jany Fromentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.82 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 453 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33230
INSEE 33034


Bayas është një komunëFrancë. Bayas bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 453 banorë dhe sipërfaqe 10.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bayas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale