Baye, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baye
Komunë
Vendndodhja
Baye is located in Franca
Baye
Baye
48°11′59″V 4°46′34″L / 48.1997°V 4.7761°L / 48.1997; 4.7761Koordinatat: 48°11′59″V 4°46′34″L / 48.1997°V 4.7761°L / 48.1997; 4.7761
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Montmort-Lucy
Ndërbashkësia La Brie des Étangs
Kryetari Pierre Charles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.98 km2
Lartësia 188 m (m.n.d.)
Popullsia 384 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51270
INSEE 51042


Baye është një komunëFrancë. Baye bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 384 banorë dhe sipërfaqe 17.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]