Bayecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayecourt
Komunë
noform
Pamje nga Bayecourt
Vendndodhja
Bayecourt is located in Franca
Bayecourt
Bayecourt
50°07′57″V 2°34′26″L / 50.1325°V 2.574°L / 50.1325; 2.574Koordinatat: 50°07′57″V 2°34′26″L / 50.1325°V 2.574°L / 50.1325; 2.574
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Châtel-sur-Moselle
Ndërbashkësia Moyenne Moselle
Kryetari Bernard Perrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.92 km2
Popullsia 275 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88150
INSEE 88040


Bayecourt është një komunëFrancë. Bayecourt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 6.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]