Bayon-sur-Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayon-sur-Gironde
Komunë
noform
Pamje nga Bayon-sur-Gironde
Vendndodhja
Bayon-sur-Gironde is located in Franca
Bayon-sur-Gironde
Bayon-sur-Gironde
44°20′23″V 6°09′51″L / 44.3397°V 6.1642°L / 44.3397; 6.1642Koordinatat: 44°20′23″V 6°09′51″L / 44.3397°V 6.1642°L / 44.3397; 6.1642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Blaye
Kantoni Bourg
Ndërbashkësia Canton de Bourg
Kryetari Christianne Piauda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.7 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 710 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33710
INSEE 33035


Bayon-sur-Gironde është një komunëFrancë. Bayon-sur-Gironde bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 710 banorë dhe sipërfaqe 5.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]