Bayonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bayonville
Komunë
noform
Pamje nga Bayonville
Vendndodhja
Bayonville is located in Franca
Bayonville
Bayonville
49°51′43″V 2°37′40″L / 49.862°V 2.6278°L / 49.862; 2.6278Koordinatat: 49°51′43″V 2°37′40″L / 49.862°V 2.6278°L / 49.862; 2.6278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Buzancy
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Philippe Etienne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.19 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8240
INSEE 8052


Bayonville është një komunëFrancë. Bayonville bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 16.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]