Bazaiges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazaiges
Komunë
noform
Pamje nga Bazaiges
Vendndodhja
Bazaiges is located in Franca
Bazaiges
Bazaiges
48°48′14″V 1°40′05″L / 48.804°V 1.668°L / 48.804; 1.668Koordinatat: 48°48′14″V 1°40′05″L / 48.804°V 1.668°L / 48.804; 1.668
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement La Châtre
Kantoni Éguzon-Chantôme
Kryetari Bernard Lelong
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.37 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 228 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36270
INSEE 36014


Bazaiges është një komunëFrancë. Bazaiges bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 18.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]