Bazancourt, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazancourt
Komunë
Vendndodhja
Bazancourt is located in Franca
Bazancourt
Bazancourt
44°25′58″V 0°12′38″P / 44.4328°V 0.2106°P / 44.4328; -0.2106Koordinatat: 44°25′58″V 0°12′38″P / 44.4328°V 0.2106°P / 44.4328; -0.2106
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Songeons
Ndërbashkësia Picardie Verte
Kryetari Edwige Haudiquert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.15 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 130 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60380
INSEE 60049


Bazancourt është një komunëFrancë. Bazancourt bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe 3.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]