Bazas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazas
Komunë
noform
Pamje nga Bazas
Stema_figura
Vendndodhja
Bazas is located in Franca
Bazas
Bazas
48°16′02″V 6°13′37″L / 48.2672°V 6.2269°L / 48.2672; 6.2269Koordinatat: 48°16′02″V 6°13′37″L / 48.2672°V 6.2269°L / 48.2672; 6.2269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Bazas
Ndërbashkësia Bazadais
Kryetari Bernard Bosset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.29 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 4607 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33430
INSEE 33036


Bazas është një komunëFrancë. Bazas bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 4607 banorë dhe sipërfaqe 37.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale