Bazeilles-sur-Othain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazeilles-sur-Othain
Komunë
noform
Pamje nga Bazeilles-sur-Othain
Vendndodhja
Bazeilles-sur-Othain is located in Franca
Bazeilles-sur-Othain
Bazeilles-sur-Othain
48°55′41″V 1°51′54″L / 48.928°V 1.865°L / 48.928; 1.865Koordinatat: 48°55′41″V 1°51′54″L / 48.928°V 1.865°L / 48.928; 1.865
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Montmédy
Ndërbashkësia Pays de Montmédy
Kryetari Maurice Daunois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.66 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55600
INSEE 55034


Bazeilles-sur-Othain është një komunëFrancë. Bazeilles-sur-Othain bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 7.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]