Bazelat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazelat
Komunë
Vendndodhja
Bazelat is located in Franca
Bazelat
Bazelat
44°15′50″V 0°25′24″L / 44.2639°V 0.4233°L / 44.2639; 0.4233Koordinatat: 44°15′50″V 0°25′24″L / 44.2639°V 0.4233°L / 44.2639; 0.4233
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni La Souterraine
Ndërbashkësia Pays Sostranien
Kryetari Maurice Vaury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.43 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23160
INSEE 23018


Bazelat është një komunëFrancë. Bazelat bën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 13.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazelat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale