Bazens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazens
Komunë
noform
Pamje nga Bazens
Vendndodhja
Bazens is located in Franca
Bazens
Bazens
49°18′13″V 0°35′06″P / 49.3036°V 0.585°P / 49.3036; -0.585Koordinatat: 49°18′13″V 0°35′06″P / 49.3036°V 0.585°P / 49.3036; -0.585
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Port-Sainte-Marie
Ndërbashkësia Confluent
Kryetari Christine Biell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.21 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47130
INSEE 47022


Bazens është një komunëFrancë. Bazens bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 528 banorë dhe sipërfaqe 12.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale