Bazet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bazet is located in Franca
Bazet
Bazet
49°20′38″V 2°37′19″L / 49.3439°V 2.6219°L / 49.3439; 2.6219Koordinatat: 49°20′38″V 2°37′19″L / 49.3439°V 2.6219°L / 49.3439; 2.6219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Bordères-sur-l'Échez
Kryetari Jean Buron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.84 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 1601 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65460
INSEE 65072


Bazet është një komunëFrancë. Bazet bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1601 banorë dhe sipërfaqe 2.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale