Bazien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazien
Komunë
noform
Pamje nga Bazien
Vendndodhja
Bazien is located in Franca
Bazien
Bazien
49°18′45″V 1°46′05″L / 49.3125°V 1.7681°L / 49.3125; 1.7681Koordinatat: 49°18′45″V 1°46′05″L / 49.3125°V 1.7681°L / 49.3125; 1.7681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Rambervillers
Kryetari Gérard Valbonetti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.21 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88700
INSEE 88042


Bazien është një komunëFrancë. Bazien bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 3.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale