Bazillac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazillac
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bazillac is located in Franca
Bazillac
Bazillac
48°40′36″V 5°08′23″L / 48.6767°V 5.1397°L / 48.6767; 5.1397Koordinatat: 48°40′36″V 5°08′23″L / 48.6767°V 5.1397°L / 48.6767; 5.1397
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Rabastens-de-Bigorre
Ndërbashkësia Adour-Rustan-Arros
Kryetari Charles Rocheteau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.28 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 65073


Bazillac është një komunëFrancë. Bazillac bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 337 banorë dhe sipërfaqe 10.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]