Bazincourt-sur-Saulx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazincourt-sur-Saulx
Komunë
Vendndodhja
Bazincourt-sur-Saulx is located in Franca
Bazincourt-sur-Saulx
Bazincourt-sur-Saulx
49°57′35″V 1°33′11″L / 49.9597°V 1.5531°L / 49.9597; 1.5531Koordinatat: 49°57′35″V 1°33′11″L / 49.9597°V 1.5531°L / 49.9597; 1.5531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Ancerville
Ndërbashkësia Pays de la Saulx et du Perthois
Kryetari Francis Colin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55170
INSEE 55035


Bazincourt-sur-Saulx është një komunëFrancë. Bazincourt-sur-Saulx bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 10.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]