Bazoches-en-Dunois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-en-Dunois
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-en-Dunois
Vendndodhja
Bazoches-en-Dunois is located in Franca
Bazoches-en-Dunois
Bazoches-en-Dunois
48°09′31″V 1°48′32″L / 48.1586°V 1.8089°L / 48.1586; 1.8089Koordinatat: 48°09′31″V 1°48′32″L / 48.1586°V 1.8089°L / 48.1586; 1.8089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Châteaudun
Kantoni Orgères-en-Beauce
Ndërbashkësia Beauce d'Orgères
Kryetari François Ranty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.68 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 259 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28140
INSEE 28028


Bazoches-en-Dunois është një komunëFrancë. Bazoches-en-Dunois bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 259 banorë dhe sipërfaqe 18.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]