Bazoches-lès-Bray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-lès-Bray
Komunë
Vendndodhja
Bazoches-lès-Bray is located in Franca
Bazoches-lès-Bray
Bazoches-lès-Bray
48°33′09″V 0°28′19″L / 48.5525°V 0.4719°L / 48.5525; 0.4719Koordinatat: 48°33′09″V 0°28′19″L / 48.5525°V 0.4719°L / 48.5525; 0.4719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Bray-sur-Seine
Ndërbashkësia Canton of Bray-sur-Seine
Kryetari Jean-Louis Charle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.68 km2
Popullsia 790 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77118
INSEE 77025


Bazoches-lès-Bray është një komunëFrancë. Bazoches-lès-Bray bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 790 banorë dhe sipërfaqe 22.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]