Bazoches-les-Hautes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-les-Hautes
Komunë
Vendndodhja
Bazoches-les-Hautes is located in Franca
Bazoches-les-Hautes
Bazoches-les-Hautes
48°46′45″V 1°51′41″L / 48.7792°V 1.8614°L / 48.7792; 1.8614Koordinatat: 48°46′45″V 1°51′41″L / 48.7792°V 1.8614°L / 48.7792; 1.8614
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Châteaudun
Kantoni Orgères-en-Beauce
Ndërbashkësia Beauce d'Orgères
Kryetari Marcel Peigné
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.98 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 308 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28140
INSEE 28029


Bazoches-les-Hautes është një komunëFrancë. Bazoches-les-Hautes bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 16.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]