Bazoches-sur-Vesles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoches-sur-Vesle
Komunë
noform
Pamje nga Bazoches-sur-Vesle
Vendndodhja
Bazoches-sur-Vesle is located in Franca
Bazoches-sur-Vesle
Bazoches-sur-Vesle
46°54′29″V 1°07′58″P / 46.9081°V 1.1328°P / 46.9081; -1.1328Koordinatat: 46°54′29″V 1°07′58″P / 46.9081°V 1.1328°P / 46.9081; -1.1328
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Soissons
Kantoni Braine
Ndërbashkësia Val de l'Aisne
Kryetari Nicolas Demoury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Lartësia 58 m (m.n.d.)
Popullsia 457 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2220
INSEE 2054


Bazoches-sur-Vesle është një komunëFrancë. Bazoches-sur-Vesle bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 457 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]