Bazoilles-et-Ménil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoilles-et-Ménil
Komunë
Vendndodhja
Bazoilles-et-Ménil is located in Franca
Bazoilles-et-Ménil
Bazoilles-et-Ménil
47°08′35″V 3°37′04″L / 47.1431°V 3.6178°L / 47.1431; 3.6178Koordinatat: 47°08′35″V 3°37′04″L / 47.1431°V 3.6178°L / 47.1431; 3.6178
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Vittel
Kryetari Bernard Gérard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88500
INSEE 88043


Bazoilles-et-Ménil është një komunëFrancë. Bazoilles-et-Ménil bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 5.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]