Bazoilles-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazoilles-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Bazoilles-sur-Meuse
Vendndodhja
Bazoilles-sur-Meuse is located in Franca
Bazoilles-sur-Meuse
Bazoilles-sur-Meuse
49°03′06″V 6°22′05″L / 49.0517°V 6.3681°L / 49.0517; 6.3681Koordinatat: 49°03′06″V 6°22′05″L / 49.0517°V 6.3681°L / 49.0517; 6.3681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Neufchâteau
Kryetari Régis Raoul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.25 km2
Popullsia 597 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88044


Bazoilles-sur-Meuse është një komunëFrancë. Bazoilles-sur-Meuse bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 597 banorë dhe sipërfaqe 21.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]