Bazordan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazordan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bazordan is located in Franca
Bazordan
Bazordan
48°25′37″V 1°34′23″P / 48.4269°V 1.5731°P / 48.4269; -1.5731Koordinatat: 48°25′37″V 1°34′23″P / 48.4269°V 1.5731°P / 48.4269; -1.5731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Castelnau-Magnoac
Ndërbashkësia Magnoac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.22 km2
Lartësia 475 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65670
INSEE 65074


Bazordan është një komunëFrancë. Bazordan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 9.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]