Bazouges-sur-le-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazouges-sur-le-Loir
Komunë
Vendndodhja
Bazouges-sur-le-Loir is located in Franca
Bazouges-sur-le-Loir
Bazouges-sur-le-Loir
43°26′57″V 0°20′42″L / 43.4492°V 0.345°L / 43.4492; 0.345Koordinatat: 43°26′57″V 0°20′42″L / 43.4492°V 0.345°L / 43.4492; 0.345
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni La Flèche
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays Fléchois
Kryetari Louis Lamballe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.9 km2
Popullsia 1205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72200
INSEE 72025


Bazouges-sur-le-Loir është një komunëFrancë. Bazouges-sur-le-Loir bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1205 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe 29.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]