Bazus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazus
Komunë
noform
Pamje nga Bazus
Stema_figura
Vendndodhja
Bazus is located in Franca
Bazus
Bazus
43°02′10″V 0°22′55″L / 43.0361°V 0.3819°L / 43.0361; 0.3819Koordinatat: 43°02′10″V 0°22′55″L / 43.0361°V 0.3819°L / 43.0361; 0.3819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montastruc-la-Conseillère
Ndërbashkësia Coteaux du Girou
Kryetari Guy Sudres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.13 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 584 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31380
INSEE 31049


Bazus është një komunëFrancë. Bazus bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 584 banorë dhe sipërfaqe 9.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bazus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale