Bazus-Neste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bazus-Neste
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bazus-Neste is located in Franca
Bazus-Neste
Bazus-Neste
49°35′42″V 4°40′16″L / 49.595°V 4.6711°L / 49.595; 4.6711Koordinatat: 49°35′42″V 4°40′16″L / 49.595°V 4.6711°L / 49.595; 4.6711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Barthe-de-Neste
Ndërbashkësia Neste Baronnies
Kryetari Francis Escude
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.49 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 43 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65250
INSEE 65076


Bazus-Neste është një komunëFrancë. Bazus-Neste bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 43 banorë dhe sipërfaqe 2.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]