Beaucens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaucens
Komunë
noform
Pamje nga Beaucens
Stema_figura
Vendndodhja
Beaucens is located in Franca
Beaucens
Beaucens
49°00′52″V 2°11′26″L / 49.0144°V 2.1906°L / 49.0144; 2.1906Koordinatat: 49°00′52″V 2°11′26″L / 49.0144°V 2.1906°L / 49.0144; 2.1906
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Argelès-Gazost
Ndërbashkësia Vallée d'Argelès-Gazost
Kryetari Stéphanie Lacoste
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.82 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65077


Beaucens është një komunëFrancë. Beaucens bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 427 banorë dhe sipërfaqe 36.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]