Beauchalot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchalot
Komunë
Vendndodhja
Beauchalot is located in Franca
Beauchalot
Beauchalot
48°49′59″V 1°21′28″P / 48.8331°V 1.3578°P / 48.8331; -1.3578Koordinatat: 48°49′59″V 1°21′28″P / 48.8331°V 1.3578°P / 48.8331; -1.3578
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Martory
Ndërbashkësia Canton de Saint-Martory
Kryetari Jean-Luc Picard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.33 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Popullsia 507 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31360
INSEE 31050


Beauchalot është një komunëFrancë. Beauchalot bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 507 banorë dhe sipërfaqe 6.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]