Beauche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beauche is located in Earth
Beauche
Beauche (Earth)
48°36′54″V 3°24′15″L / 48.615°V 3.4042°L / 48.615; 3.4042Koordinatat: 48°36′54″V 3°24′15″L / 48.615°V 3.4042°L / 48.615; 3.4042
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Dreux
Kantoni Brezolles
Ndërbashkësia Plateau de Brezolles
Kryetari Marie Jean-Pierre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.6 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 302 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28270
INSEE 28030


Beauche është një komunëFrancë. Beauche bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 302 banorë dhe sipërfaqe 16.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beauche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale