Beauchery-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauchery-Saint-Martin
Komunë
Vendndodhja
Beauchery-Saint-Martin is located in Franca
Beauchery-Saint-Martin
Beauchery-Saint-Martin
48°40′48″V 0°43′23″P / 48.68°V 0.7231°P / 48.68; -0.7231Koordinatat: 48°40′48″V 0°43′23″P / 48.68°V 0.7231°P / 48.68; -0.7231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Villiers-Saint-Georges
Ndërbashkësia Provinois
Kryetari François Dugue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.96 km2
Popullsia 397 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77560
INSEE 77026


Beauchery-Saint-Martin është një komunëFrancë. Beauchery-Saint-Martin bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 397 banorë dhe sipërfaqe 27.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]