Beauclair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauclair
Komunë
Vendndodhja
Beauclair is located in Franca
Beauclair
Beauclair
47°29′12″V 6°55′34″L / 47.4867°V 6.9261°L / 47.4867; 6.9261Koordinatat: 47°29′12″V 6°55′34″L / 47.4867°V 6.9261°L / 47.4867; 6.9261
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Stenay
Ndërbashkësia Pays de Stenay
Kryetari François Watrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.84 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55700
INSEE 55036


Beauclair është një komunëFrancë. Beauclair bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 4.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]