Beaudéan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaudéan
Komunë
noform
Pamje nga Beaudéan
Stema_figura
Vendndodhja
Beaudéan is located in Franca
Beaudéan
Beaudéan
48°45′01″V 0°30′56″L / 48.7503°V 0.5156°L / 48.7503; 0.5156Koordinatat: 48°45′01″V 0°30′56″L / 48.7503°V 0.5156°L / 48.7503; 0.5156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Campan
Ndërbashkësia Haute-Bigorre
Kryetari Jacques Brune (PRG)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.7 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 390 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65710
INSEE 65078


Beaudéan është një komunëFrancë. Beaudéan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 390 banorë dhe sipërfaqe 16.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]