Beaudéduit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaudéduit
Komunë
Vendndodhja
Beaudéduit is located in Franca
Beaudéduit
Beaudéduit
48°08′52″V 0°21′47″L / 48.1478°V 0.3631°L / 48.1478; 0.3631Koordinatat: 48°08′52″V 0°21′47″L / 48.1478°V 0.3631°L / 48.1478; 0.3631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Grandvilliers
Ndërbashkësia Picardie Verte
Kryetari Guy Masson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.72 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60210
INSEE 60051


Beaudéduit është një komunëFrancë. Beaudéduit bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe 3.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]