Beaufay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufay
Komunë
Vendndodhja
Beaufay is located in Franca
Beaufay
Beaufay
49°24′29″V 1°31′25″L / 49.4081°V 1.5236°L / 49.4081; 1.5236Koordinatat: 49°24′29″V 1°31′25″L / 49.4081°V 1.5236°L / 49.4081; 1.5236
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Le Mans
Kantoni Ballon
Ndërbashkësia Communauté de communes Maine 301
Kryetari Jean-Pierre Vogel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.87 km2
Popullsia 1293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72110
INSEE 72026


Beaufay është një komunëFrancë. Beaufay bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1293 banorë (regjistrimi 2006 populations légales 2006 sur le site de l’INSEE) dhe sipërfaqe 23.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaufay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale