Beaufort-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort-en-Argonne
Komunë
Vendndodhja
Beaufort-en-Argonne is located in Earth
Beaufort-en-Argonne
Beaufort-en-Argonne (Earth)
47°26′25″V 0°12′51″P / 47.4403°V 0.2142°P / 47.4403; -0.2142Koordinatat: 47°26′25″V 0°12′51″P / 47.4403°V 0.2142°P / 47.4403; -0.2142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Stenay
Ndërbashkësia Pays de Stenay
Kryetari Guy Santoire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.09 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55700
INSEE 55037


Beaufort-en-Argonne është një komunëFrancë. Beaufort-en-Argonne bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 11.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]