Beaufremont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufremont
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufremont is located in Franca
Beaufremont
Beaufremont
45°52′30″V 0°59′58″P / 45.875°V 0.9994°P / 45.875; -0.9994Koordinatat: 45°52′30″V 0°59′58″P / 45.875°V 0.9994°P / 45.875; -0.9994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Neufchâteau
Kantoni Neufchâteau
Ndërbashkësia Bulgnéville entre Xaintois et Bassigny
Kryetari Daniel Delétoille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.02 km2
Lartësia 460 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88300
INSEE 88045


Beaufremont është një komunëFrancë. Beaufremont bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 9.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]