Beaugas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaugas
Komunë
Vendndodhja
Beaugas is located in Franca
Beaugas
Beaugas
47°46′45″V 1°37′57″L / 47.7792°V 1.6325°L / 47.7792; 1.6325Koordinatat: 47°46′45″V 1°37′57″L / 47.7792°V 1.6325°L / 47.7792; 1.6325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Villeneuve-sur-Lot
Kantoni Cancon
Ndërbashkësia Bastide et Châteaux en Guyenne
Kryetari Guy Garrouty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.48 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47290
INSEE 47023


Beaugas është një komunëFrancë. Beaugas bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 22.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beaugas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale